• |
  • Mapa stránok |
  • E-mail kontakt

Naši partneri

Užitočné odkazy

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálného rozvoja
IS RRA

18. ročník Dňa ľudí so svalovou dystrofiou

 Chceli by sme Vám dať do pozornosti dátum 08. jún 2018


8. júna sa uskutoční už 18. ročník Dňa ľudí so svalovou dystrofiou. V tento deň sa vo vyše 60-tich mestách uskutoční spolu s osvetou aj celonárodná verejná zbierka, ktorá je povolená Ministerstvom vnútra pod číslom SVS – OVS2 – 2018/007267


Symbolom svalovej dystrofie – ochorenia svalov je belasý MOTÝĽ – krásny, ale ľahko zraniteľný. 
Vyjadruje bezmocnosť ľudí, ktorí sa progresiou ochorenia, postupným oslabovaním svalov, stanú úplne bezvládnymi, odkázanými na pomoc iných.

 

 

 

Cieľom kampane BELASÝ MOTÝĽ je informovať verejnosť o dôsledkoch ochorenia svalová dystrofia, ale aj iných nervovo-svalových ochorení a získavať finančné prostriedky na doplatky za kompenzačné pomôcky pre ľudí, ktorí s týmto ochorením žijú.


Ako môžete podporiť verejnú zbierku Belasý motýľ

Zbierka je zapísaná v registri verejných zbierok na základe rozhodnutia Ministerstva vnútra SR pod registrovým č. SVS-OVS2-2018/007267 s názvom BELASÝ MOTÝĽ 2018 a je povolená do 31. 12. 2018.


1. On-line na webovej stránke www.belasymotyl.sk
Bankovým prevodom môžete prispieť ľubovoľnou sumou

2. Na číslo účtu verejnej zbierky: SK2211000000002921867476

Bankovým prevodom môžete prispieť ľubovoľnou sumou. 


3. Zaslaním darcovskej SMS

Do konca roka 2018 môže každý prispieť na účet verejnej zbierky aj prostredníctvom zaslania darcovskej SMS. Postup je jednoduchý: vyťukajte do mobilu SMS s textom DMS MOTYL a pošlite na číslo 877, ktoré platí pre všetkých operátorov. Cena darcovskej SMS správy je 2 €. Prispejete ňou na nákup špecifických pomôcok pre dystrofikov. Viac informácií na www.darcovskasms.sk.


Podrobnejšie informácie o využití vyzbieraných financií nájdete na: http://www.belasymotyl.sk/…/vyno…/zoznam-ludi-a-pomocok.html
Na tejto stránke budú pravidelne uverejňované všetky aktuality kampane BELASÝ MOTÝĽ.


  

Všetko o kampani nájdete na:
www.belasymotyl.sk


Anketa

Používam internet:

Pre najmenších